Choď na obsah Choď na menu
 


Meggi a agility

21. 1. 2009

 

Agility sa mi vždy veľmi páčilo a preto keď som dostala Meggi chcela som s ňou tento zaujímavý šport robiť. Spočiatku som sa k tomu nevedela odhodlať ale vďaka ľuďom z cvičáku som sa na to s Meggi dala. 

Zatiaľ len pomaličky, pomaličky (s veľa útekmi, neposlúchaním a mojimi nervami občas v koncoch) sa rozbiehame pretože Meggi sa ešte dobre nenaučila sledovať ma. A ak sa jej to už podarí tak buď prekážku podlezie alebo ju zaujme niečo iné a utečie. Avšak sme ešte len úplni začiatočníci takže to tolerujem .  Najradšej má kladinu, skočky (najnižšie), tunel, áčko a najmenej rada má hojdačku. Slalom sme ešte nezvládli ale pomaly sa niečo rysuje (naaaaaozaaaaaaj poooomalllllyyyy). Dúfam že s oteplením aj my budeme častejšie chodiť na cvičák a agility tvrdo trénovať a zdokonaľovať sa.

Týmto pozdravujem všetkých agiliťákov 

......

Takže už prešlo dosť času a Meggi prešla veľkými zmenami... buď ju osvietilo alebo rozum neviem  ale agility jej už ide oveľa lepšie, sleduje ma, neodbieha dokonca už tak nepodlieza prekážky (musím zaklopať )... hojdačka nám ešte stále robí problémy avšak učíme sa a aj tam už vidím pokroky. Najviac zo všetkého ma však teší slalom (možno aj vďaka dogdancingu) , pretože ju už n emusím viseť tak ,,výrazne " ako predtým,, stáčí jednoduché tam a späť , sem tam ju jemne navigujem nohou- to znamená že Meggi prešlo najmä vo vnímaní mojich povelov veľkou zmenou... A najdôležitejšie je že je na nej vidno že ju to NAOZAJ baví a to ma nesmierne teší .

.......

Po dlhej dobe sem musím opäť prispieť. Meggi v agility stále napreduje a aj keď ešte stále nie sme zohratý tým myslím že nám to ide dobre. Skočky už nepodlieza, čo ma veľmi prekvapuje kedže touto zmenou prešla doslova zo sekundy na sekundu.  Pomaly začíname pracovať na otočkách a lepšom vedení. Čo sa týka áčka a kladiny ti nám nikdy nerobili nejaké väčšie problémy ale snažím Meggi spomaľovať aby nepreskakovala zóny preotže občas sa jej ,,zadarí ".  Hojdačka je stále náš veľký nepriateľ ale keď sa dá pracujeme na tom aby z nej Meggi nemala taký strach. Slalom nám už ide celkom pekne aj keď dosť pomaly ale časom podľa mňa príde aj zrýchlenie.  A čo sa týka tunelov, sú to Meggine najobľubenejšie prekážky. Spádový tunel videla 1x a hneď si ho zamilovala . Ale to platí pre všetky tunely. Je to moja malá tunelárka .

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dakujem

(Eva a Meggi, 13. 7. 2009 18:46)

JOoj.. diky.. :D budem sa snazit chodit castejsie ale ked stale niekade beham tak ani neni casu ale skusim to napravit ...:D.. pokrocili sme asi len preto ze meggi to bavi ... asi najviac zo vsetkeho :D:D

www.hafanek.estranky.sk

(petuška a Ado , 11. 7. 2009 11:51)

ahojky ako sa máš vidím že si pokročila veľmi je to tu zaujímave dufam že budeš častejšie chodiť na cvičak bola by som rada lebo by bolo na škodu teba a tvojho hafana že by ste nebehali :D pondelky stále mame trening o 17:00a niekedy aj v sobotu ale vedšinou nie lebo chodíme po pretekoch :Dheh zatial papa prajem veľa uspechov a radosti s hafanom